Amareldin

Wybór wymarzonej sukni ślubnej

Wybór wymarzonej sukni stanowi jeden z najważniejszych etapów przygotowania do dnia ślubu. Prawie każda przyszła panna młoda, od najmłodszych lat marzy o tej jednej, jedynej, wyjątkowej sukni, w której będzie mogła poczuć się jak dama, księżniczka lub gwiazda.

Oczywiście na przestrzeni lat marzenia o sukni na ten jeden dzień, wieczór i weselne przyjęcie zmieniają się.

Wraz z dorastaniem, nowymi trendami, zmieniającym się gustem, ewoluuje też marzenie o tym, jak będzie wyglądać idealna suknia ślubna.

Choć moda ślubna nie podlega aż tak diametralnym i znaczącym przemianom, praktycznie każdy sezon przynosi nowe, piękne, często zaskakujące propozycje.

Zarówno producenci, salony, czyli detaliczna i hurtowa sprzedaż sukien ślubnych, szybko reagują na oferowane przez projektantów nowości. Dzięki temu w salonach można dziś znaleźć nie tylko klasyczne, eleganckie kreacje, ale również niebanalne, często wręcz ekstrawaganckie propozycje.

Biorąc pod uwagę bogactwo wzorów, warto zająć się wyborem sukienki przynajmniej kilka miesięcy przez planowanym ślubem. Szczególnie jeśli panna młoda decyduje się na indywidualnie szytą kreację. Bardzo często klientki przychodzą do pracowni sukien, jedynie z wyobrażeniem o idealnej sukience lub zdjęciem ulubionej gwiazdy na ślubnym kobiercu. Projektant musi wówczas przełożyć marzenia, oczekiwania oraz możliwości panny młodej, na konkretny wzór, projekt, tkaninę i dodatki.

Gotowe suknie ślubne dostępne „od ręki” w salonach to również niemałe wyzwanie dla panny młodej. Ich asortyment jest dziś tak szeroki, a propozycje tak piękne, że często trudno zdecydować się i wybrać tę jedyną kreację.

Pomocą służą nie tylko mamy, siostry, przyjaciółki. Warto posłuchać również profesjonalnych doradców, takich jak konsultantki w salonach ślubnych czy wedding plannerki, organizujące kompleksowo całą uroczystość.

Suknia powinna podkreślać walory panny młodej, tuszować ewentualne niedoskonałości, komponować się z karnacją, pasować do sylwetki, a także pory roku. Pod uwagę bierze się też wiek klientki. Na ślubnym kobiercu stają zarówno dwudziestolatki, jak i panie w kwiecie wieku. Kompetentna i profesjonalna pomoc pozwoli umiejętnie wyeksponować wdzięk młodziutkiej panny, jak i podkreślić wszelkie atuty dojrzałej urody.

Ważne, by suknia była nie tylko zachwycająca, wymarzona, ale i wygodna. Należy pamiętać, że panna młoda spędzi w niej co najmniej kilka godzin. Dlatego tak istotne jest, by zapewnić sobie wystarczającą ilość czasu i doradztwo przy zakupie lub szyciu sukienki ślubnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *